Dels 0 als 16

A partir dels 16

SUMMEM

Etapes Educatives

La Llar, I'Educació Infantil, la Primària i l'ESO són els principals trams educatius que donaran a l'alumnat la formació integral que contribueixi al seu creixement personal i intel.lectual, que el faci competent per treballar cooperativament i que el capaciti per resoldre els reptes que trobarà en el seu futur més immediat.

BATXILLERAT

Etapa clau per a definir la personalitat humana i acadèmica de l’alumnat, donant-li les eines per ser responsable, crític, autònom, poder entendre la societat i millorar-la.
Més informació

FP

Capacitem l’alumnat per a l’exercici qualificat de les diferents professions, l’accés a l’ocupació i la participació activa en la vida social, cultural i econòmica.
Més informació

Site

Un projecte pedagògic que dóna respostes educatives reals a un món en canvi constant.
Un projecte pedagògic per construir una escola on totes les persones aprenguem a aprendre i aprenguem a conviure.
Per saber més sobre el "Projecte per a la Interdisiciplinarietat a l'Aula" que estem implementant a l'Escola Pia clica aquí.

Escola Pia - Vilanova i la Geltrú

Vols més informació o concertar visita?

Vine a conèixer l'escola de més a prop i el nostre compromís amb l'educació.

Accepto la política de privacitat

Qui som

Escola catalana, inclusiva, participativa i compromesa amb la construcció d'una societat més justa i humana. Arrelada a la població i al seu entorn des de l'any 1879, i amb visió de futur per a una educació innovadora, vetllant per l'excel·lència i el talent. Família i Escola compartim el projecte d'educar els infants.

Estudis

Infantil
Primària
ESO
Batxillerat: Humanitats i Ciències Socials; Científic i Tecnològic
Cicles formatius: Farmàcia i Parafarmàcia; Documentació i Administració Sanitàries

El nostre valor

Acompanyem amb calidesa i empatia el nostre alumnat en el seu creixement.
Oferim una atenció pedagògica propera i personalitzada.
Som una escola oberta a tothom: el nostre projecte educatiu és inclusiu i integrador de la diversitat com una riquesa que reflexa la nostra societat.
El nostre alumnat és actiu en la seva formació. En un entorn acollidor, ens emocionem i aprenem gaudint.
Som una escola oberta al món, amb un projecte plurilingüe.
Som un equip docent estable, compromès i innovador.

Portes obertes

9 de febrer de 2019, de 10h a 13h.

Visites guiades a infantil en horari escolar: 29 gener, 13 i 19 de febrer, 7, 12, 20 i 26 de març (cal reservar dia prèviament a secretaria 93 8150875 (Sílvia) o a vilanova@escolapia.cat )

Entrevistes personalitzades amb la direcció pedagògica, prèvia concertació de visita. Ho podeu fer des d'aquesta mateixa web, trucant-nos directament 93 8150875 (Sílvia) o enviant-nos un correu vilanova@escolapia.cat

Les xerrades de ESO, Batxillerat i Cicles Formatius s'informaran a la pàgina web

Contacte

Telèfon: 93 815 08 75

Web: http://vilanova.escolapia.cat/

Email: vilanova@escolapia.cat

Adreça

Rambla Samà, 114-116
Cicles Formatius: Joan Maragall, 7-9

Escoles

  • Filtra segons els estudis:

Escola Pia
Balaguer

102

balaguer@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Balmes

88

balmes@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Calassanci

91

calassanci@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Luz Casanova

94

luzcasanova@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Nostra Senyora

96

nostrasenyora@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Sant Antoni

98

santantoni@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Sarrià

100

infosarria@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Caldes de Montbui

33

caldes@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Calella

104

calella@calella.epiaedu.cat

+info

Escola Pia
Granollers

106

granollers@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Igualada

108

secretaria.igualada@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Mataró

110

mataro@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Moià

112

moia@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Olot

114

olot@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Sabadell

116

sabadell@sabadell.epiaedu.cat

+info

Escola Pia
Salt

118

salt@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Sitges

120

sitges@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Tàrrega

122

tarrega@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Terrassa

124

terrassa@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Vilanova i la Geltrú

126

vilanova@escolapia.cat

+info