Dels 0 als 16flecha-0-16

A partir dels 16flecha-mes-16

SUMMEM flecha-SUMMEM

Etapes Educatives

La Llar, I'Educació Infantil, la Primària i l'ESO són els principals trams educatius que donaran a l'alumnat la formació integral que contribueixi al seu creixement personal i intel.lectual, que el faci competent per treballar cooperativament i que el capaciti per resoldre els reptes que trobarà en el seu futur més immediat.

BATXILLERAT

Etapa clau per a definir la personalitat humana i acadèmica de l’alumnat, donant-li les eines per ser responsable, crític, autònom, poder entendre la societat i millorar-la.
Més informació

FP

Capacitem l’alumnat per a l’exercici qualificat de les diferents professions, l’accés a l’ocupació i la participació activa en la vida social, cultural i econòmica.
Més informació

Site

Un projecte pedagògic que dóna respostes educatives reals a un món en canvi constant.
Un projecte pedagògic per construir una escola on totes les persones aprenguem a aprendre i aprenguem a conviure.
Per saber més sobre el "Projecte per a la Interdisiciplinarietat a l'Aula" que estem implementant a l'Escola Pia clica aquí.

Escola Pia - Terrassa

Vols més informació o concertar visita?

Vine a conèixer l'escola de més a prop i el nostre compromís amb l'educació.

Vull concertar visita

Qui som

Escola catalana, cristiana i concertada.
La nostra raó de ser és formar persones.
El nostre lema: cada alumne una llavor de futur.

Estudis

Infantil
Primària
ESO
Batxillerat

El nostre valor

La societat canvia. L'Educació també. Estem preparats! Descobreix per què!

En marxa el Projecte pedagògic innovador amb més alumnes de Catalunya: SUMMEM
+100 anys com a referent a la ciutat. Cada alumne nostre és una llavor de futur.
+15 anys de MULTILINGÜISME en anglès, francès i alemany.
Eduquem en VALORS que fan PERSONES: educació emocional, social i interior.
Escola de Música pròpia
Cuina pròpia
+5.000m2 d'espais exteriors al centre de la ciutat de Terrassa.

Portes obertes

Vols conèixer l'escola? Inscriu-te als esdeveniments!

Els Colors de la Música: per nens i nenes de 2 i 3 anys! -- 18 de Febrer - 11:30h
Mercat Solidari: per a tots els públics i obert a tothom! -- 3 de Març - 17h
Xerrada "El Curs vinent faré P3": per a famílies que s'inicien -- 10 de Març - 19h

Contacte

Telèfon: 937885454

Web: http://terrassa.escolapia.cat/

Email: terrassa@escolapia.cat

Adreça

C/Col·legi, 12
08221 Terrassa

Escoles

  • Filtra segons els estudis:

Escola Pia
Balaguer

102

balaguer@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Balmes

88

balmes@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Calassanci

91

calassanci@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Luz Casanova

94

luzcasanova@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Nostra Senyora

96

nostrasenyora@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Sant Antoni

98

santantoni@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Sarrià

100

infosarria@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Caldes de Montbui

33

caldes@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Calella

104

calella@calella.epiaedu.cat

+info

Escola Pia
Granollers

106

granollers@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Igualada

108

igualada@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Mataró

110

mataro@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Moià

112

moia@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Olot

114

olot@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Sabadell

116

sabadell@sabadell.epiaedu.cat

+info

Escola Pia
Salt

118

salt@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Sitges

120

sitges@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Tàrrega

122

tarrega@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Terrassa

124

terrassa@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Vilanova i la Geltrú

126

vilanova@escolapia.cat

+info