Dels 0 als 16flecha-0-16

A partir dels 16flecha-mes-16

SUMMEM flecha-SUMMEM

Etapes Educatives

La Llar, I'Educació Infantil, la Primària i l'ESO són els principals trams educatius que donaran a l'alumnat la formació integral que contribueixi al seu creixement personal i intel.lectual, que el faci competent per treballar cooperativament i que el capaciti per resoldre els reptes que trobarà en el seu futur més immediat.

BATXILLERAT

Etapa clau per a definir la personalitat humana i acadèmica de l’alumnat, donant-li les eines per ser responsable, crític, autònom, poder entendre la societat i millorar-la.
Més informació

FP

Capacitem l’alumnat per a l’exercici qualificat de les diferents professions, l’accés a l’ocupació i la participació activa en la vida social, cultural i econòmica.
Més informació

Site

Un projecte pedagògic que dóna respostes educatives reals a un món en canvi constant.
Un projecte pedagògic per construir una escola on totes les persones aprenguem a aprendre i aprenguem a conviure.
Per saber més sobre el "Projecte per a la Interdisiciplinarietat a l'Aula" que estem implementant a l'Escola Pia clica aquí.

Escola Pia - Terrassa

Vols més informació o concertar visita?

Vine a conèixer l'escola de més a prop i el nostre compromís amb l'educació.

Vull concertar visita

Qui som

Som una comunitat educativa cristiana, catalana i oberta amb més de 100 anys d'història a Terrassa. L’objectiu fonamental de la nostra escola és la formació integral de les persones i per això la nostra acció educadora s’orienta cap a la promoció dels valors humans, mai a una simple transmissió acadèmica de coneixements. Promovem alhora l'adequació constant dels mitjans educatius a les exigències de la realitat social i restem compromesos amb la ciutat i el país.

A casa nostra cada alumne és una llavor de futur.

Estudis

Infantil
Primària
ESO
Batxillerat

El nostre valor

La societat canvia. L'Educació també. Descobreix què, com i per què!

Tenim en marxa el projecte pedagògic amb més alumnes de Catalunya: SUMMEM
+100 anys com a referent a la ciutat. Cada alumne nostre és una llavor de futur.
+15 anys de MULTILINGÜISME en anglès, francès i alemany. Pioners a la ciutat.
Eduquem en VALORS que fan PERSONES: educació emocional, social i interior.
Escola de Música pròpia
Cuina pròpia
+5.000m2 d'espais exteriors al centre de la ciutat de Terrassa.

Portes obertes

Vols conèixer l'escola? Demana una entrevista i fes una Passejada pel centre!

Visita'ns als esdeveniments OBERTS A LA CIUTAT!

GENER
La Festa de les Llengües -- Dijous 25 de gener - 17h

FEBRER
Els Colors de la Música: per a nens i nenes de 2 i 3 anys! -- Dissabte 3 de febrer - 11:30h

MARÇ
La Tarda dels Nens: un espai de lleure solidari -- Divendres 2 de Març - 17h
Xerrada "El Curs vinent faré P3" a l'escola -- Març'18 - 19h
La Passejada per l'escola (Portes Obertes Infantil, ESO) -- Març'18 - 11h

Contacte

Telèfon: 937885454

Web: http://terrassa.escolapia.cat/

Email: terrassa@escolapia.cat

Adreça

C/Col·legi, 12
08221 Terrassa

Escoles

  • Filtra segons els estudis:

Escola Pia
Balaguer

102

balaguer@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN – Luz Casanova

94

luzcasanova@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Balmes

88

balmes@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Calassanci

91

calassanci@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Nostra Senyora

96

nostrasenyora@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Sant Antoni

98

santantoni@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Sarrià

100

infosarria@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Caldes de Montbui

33

caldes@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Calella

104

calella@calella.epiaedu.cat

+info

Escola Pia
Granollers

106

granollers@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Igualada

108

igualada@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Mataró

110

mataro@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Moià

112

moia@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Olot

114

olot@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Sabadell

116

sabadell@sabadell.epiaedu.cat

+info

Escola Pia
Salt

118

salt@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Sitges

120

sitges@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Tàrrega

122

tarrega@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Terrassa

124

terrassa@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Vilanova i la Geltrú

126

vilanova@escolapia.cat

+info