Dels 0 als 16flecha-0-16

A partir dels 16flecha-mes-16

SUMMEM flecha-SUMMEM

Etapes Educatives

La Llar, I'Educació Infantil, la Primària i l'ESO són els principals trams educatius que donaran a l'alumnat la formació integral que contribueixi al seu creixement personal i intel.lectual, que el faci competent per treballar cooperativament i que el capaciti per resoldre els reptes que trobarà en el seu futur més immediat.

BATXILLERAT

Etapa clau per a definir la personalitat humana i acadèmica de l’alumnat, donant-li les eines per ser responsable, crític, autònom, poder entendre la societat i millorar-la.
Més informació

FP

Capacitem l’alumnat per a l’exercici qualificat de les diferents professions, l’accés a l’ocupació i la participació activa en la vida social, cultural i econòmica.
Més informació

Site

Un projecte pedagògic que dóna respostes educatives reals a un món en canvi constant.
Un projecte pedagògic per construir una escola on totes les persones aprenguem a aprendre i aprenguem a conviure.
Per saber més sobre el "Projecte per a la Interdisiciplinarietat a l'Aula" que estem implementant a l'Escola Pia clica aquí.

Escola Pia - Tàrrega

Vols més informació o concertar visita?

Vine a conèixer l'escola de més a prop i el nostre compromís amb l'educació.

Vull concertar visita

Qui som

Escola d'una línia al bell mig de Tàrrega. En un ambient familiar i proper, som una escola centenària a Tàrrega, arrelada al nostre entorn, en la qual el procés d'aprenentatge és liderat per un equip de mestres i professors consolidat que manté estret contacte amb cada família.

Estudis

Educació Infantil
Educació Primària
Educació Secundària - ESO

El nostre valor

INFANTIL:
- Auxiliar de conversa en llengua anglesa
- Mètode ARTIGAL (anglès)
- Educació Física en medi aquàtic
- Campanya anual - Compta amb mi!
- Projecte pel treball de les Dimensions Interior, Emocional i Social
- Projecte digital (TAC)
- Treball per racons
- Tallers i projectes
- Ús de metodologies actives amb pissarres digitals
- Departament psicopedagògic (assessorament i seguiment dels alumnes)
- Projecte pedagògic amb el Museu Comarcal
- Servei de menjador i acollida matinal
- Extraescolars (Robòtica, música, aeròbic,...)

PRIMÀRIA:
- Projecte per a la interdisciplinarietat a l'aula (SUMMEM)
- Auxiliar de conversa en llengua anglesa
- Educació Física en Medi Aquàtic
- Mestre de suport a l'aula, desdoblaments i reforços
- Projecte altes capacitats
- Hort escolar
- Arts and crafts
- Campanya anual - Compta amb mi!
- Departament psicopedagògic (assessorament i seguiment dels alumnes)
- Programa Comarcal de Suport a l’Educació
- Projecte pel treball de les Dimensions Interior, Emocional i Social
- Projecte Llegim +10
- Apadrinament lector
- Projecte digital (TAC)
- Ús de metodologies actives amb pissarres digitals
- Taller de lectura
- Servei de biblioteca
- Servei de menjador i acollida matinal
- Projecte pedagògic amb el museu comarcal
- Grup Mou-te
- Extraescolars (robòtica, música, càlcul mental, aeròbic, patinatje,...)

ESO:
- Projecte 1x1
- Auxiliar de conversa en llengua anglesa
- Projecte TV Pia i Revista Timó
- Educació física en medi aquàtic
- Cotutors
- Desdoblaments i reforços
- Projecte Altes Capacitats
- Programa Salut i Escola
- Departament Psicopedagògic (assessorament, orientació i seguiment dels alumnes)
- Programa Comarcal de Suport a l’Educació
- Campanya Anual - Compta amb mi!
- Projecte pel treball de les Dimensions Interior, Emocional i Social
- Projecte Llegim +10
- Servei de biblioteca
- Servei de menjador i acollida matinal
- Projecte pedagògic amb el Museu Comarcal
- Grup Mou-Te
- Extraescolars (robòtica, música, càlcul mental, aeròbic,...)

Portes obertes

Diumenge 12 de març 2017 de les 11 a les 13:30h per a Infantil, Primària i Secundària.

Contacte

Telèfon: 973310155 (Sònia - Marina)

Web: http://tarrega.escolapia.cat/

Email: tarrega@escolapia.cat

Adreça

Plaça Pare Carles Perelló, 1
25300 Tàrrega

Escoles

  • Filtra segons els estudis:

Escola Pia
Balaguer

102

balaguer@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Balmes

88

balmes@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Calassanci

91

calassanci@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Luz Casanova

94

luzcasanova@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Nostra Senyora

96

nostrasenyora@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Sant Antoni

98

santantoni@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Sarrià

100

infosarria@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Caldes de Montbui

33

caldes@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Calella

104

calella@calella.epiaedu.cat

+info

Escola Pia
Granollers

106

granollers@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Igualada

108

igualada@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Mataró

110

mataro@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Moià

112

moia@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Olot

114

olot@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Sabadell

116

sabadell@sabadell.epiaedu.cat

+info

Escola Pia
Salt

118

salt@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Sitges

120

sitges@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Tàrrega

122

tarrega@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Terrassa

124

terrassa@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Vilanova i la Geltrú

126

vilanova@escolapia.cat

+info