Dels 0 als 16flecha-0-16

A partir dels 16flecha-mes-16

SUMMEM flecha-SUMMEM

Etapes Educatives

La Llar, I'Educació Infantil, la Primària i l'ESO són els principals trams educatius que donaran a l'alumnat la formació integral que contribueixi al seu creixement personal i intel.lectual, que el faci competent per treballar cooperativament i que el capaciti per resoldre els reptes que trobarà en el seu futur més immediat.

BATXILLERAT

Etapa clau per a definir la personalitat humana i acadèmica de l’alumnat, donant-li les eines per ser responsable, crític, autònom, poder entendre la societat i millorar-la.
Més informació

FP

Capacitem l’alumnat per a l’exercici qualificat de les diferents professions, l’accés a l’ocupació i la participació activa en la vida social, cultural i econòmica.
Més informació

Site

Un projecte pedagògic que dóna respostes educatives reals a un món en canvi constant.
Un projecte pedagògic per construir una escola on totes les persones aprenguem a aprendre i aprenguem a conviure.
Per saber més sobre el "Projecte per a la Interdisiciplinarietat a l'Aula" que estem implementant a l'Escola Pia clica aquí.

Escola Pia - Sabadell

Vols més informació o concertar visita?

Vine a conèixer l'escola de més a prop i el nostre compromís amb l'educació.

Vull concertar visita

Qui som

La nostra escola ofereix tres línies de P3 fins a 4t de la ESO i dues línies de batxillerat. Oferim un tracte proper, atenció individualitzada a totes les etapes, seguiment tutorial acurat i rigor a la vegada que integrem de manera permanent la renovació didàctica i pedagògica. Els nostres resultats ens avalen.

Estudis

Infantil
Primària
ESO
Batxillerat

El nostre valor

Ensenyament cooperatiu i per projectes.
Educació emocional a tota l'escola.
Ensenyaments musicals integrats en el currículum.
Totes les modalitats de batxillerat.
Excel·lència acadèmica amb grans resultats.
Transparència i accessibilitat.

Portes obertes

Celebrarem la jornada de portes obertes dissabte 4 de març al matí

Contacte

Telèfon: 93 748 44 30

Web: http://sabadell.escolapia.cat/

Email: sabadell@sabadell.epiaedu.cat

Adreça

Carrer Escola Pia, 92
08201 Sabadell

Escoles

  • Filtra segons els estudis:

Escola Pia
Balaguer

102

balaguer@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Balmes

88

balmes@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Calassanci

91

calassanci@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Luz Casanova

94

luzcasanova@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Nostra Senyora

96

nostrasenyora@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Sant Antoni

98

santantoni@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Sarrià

100

infosarria@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Caldes de Montbui

33

caldes@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Calella

104

calella@calella.epiaedu.cat

+info

Escola Pia
Granollers

106

granollers@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Igualada

108

igualada@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Mataró

110

mataro@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Moià

112

moia@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Olot

114

olot@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Sabadell

116

sabadell@sabadell.epiaedu.cat

+info

Escola Pia
Salt

118

salt@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Sitges

120

sitges@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Tàrrega

122

tarrega@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Terrassa

124

terrassa@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Vilanova i la Geltrú

126

vilanova@escolapia.cat

+info