Dels 0 als 16flecha-0-16

A partir dels 16flecha-mes-16

SUMMEM flecha-SUMMEM

Etapes Educatives

La Llar, I'Educació Infantil, la Primària i l'ESO són els principals trams educatius que donaran a l'alumnat la formació integral que contribueixi al seu creixement personal i intel.lectual, que el faci competent per treballar cooperativament i que el capaciti per resoldre els reptes que trobarà en el seu futur més immediat.

BATXILLERAT

Etapa clau per a definir la personalitat humana i acadèmica de l’alumnat, donant-li les eines per ser responsable, crític, autònom, poder entendre la societat i millorar-la.
Més informació

FP

Capacitem l’alumnat per a l’exercici qualificat de les diferents professions, l’accés a l’ocupació i la participació activa en la vida social, cultural i econòmica.
Més informació

Site

Un projecte pedagògic que dóna respostes educatives reals a un món en canvi constant.
Un projecte pedagògic per construir una escola on totes les persones aprenguem a aprendre i aprenguem a conviure.
Per saber més sobre el "Projecte per a la Interdisiciplinarietat a l'Aula" que estem implementant a l'Escola Pia clica aquí.

Escola Pia - Moià

Vols més informació o concertar visita?

Vine a conèixer l'escola de més a prop i el nostre compromís amb l'educació.

Vull concertar visita

Qui som

Som una escola catalana, oberta i respectuosa amb les altres cultures, i que és fidel al seu poble, a la seva llengua i a les seves tradicions.
El nostre projecte educatiu és el resultat d'un treball que s'ha anat bastint, poc a poc, per tal d'aconseguir una línia d'actuació pedagògica que abasti l'educació personal, acadèmica i social de l'alumnat.

Estudis

Llar d'Infants
Infantil
Primària
Escola de Música

El nostre valor

LLAR D'INFANTS:
- Laboratori d'experimentació i manipulació.
- Psicomotricitat i música duta a terme per especialistes.
- Participació esporàdica de la mestra d'anglès.
- Taller de prevenció de dislàlies duta a terme per la logopeda.
- Participació a l'hort escolar.

INFANTIL:
- Projecte SUMMEM de treball interdisciplinari.
- Introducció de la llengua anglesa.
- Tallers d'expressió plàstica en grups heterogenis d'edat.
- Parlim-parlam: taller de prevenció de dislàlies.
- Educació emocional.
- Treball a l'hort escolar.
- Colònies a cada curs.

PRIMÀRIA:
- Projecte SUMMEM de treball interdiciplinari.
- Matemàtiques per a la diversitat.
- PAI: projecte d'activació de la intel·ligència.
- Educació emocional.
-Treball a l'hort escolar.
- Colònies a cada curs.

ESCOLA DE MÚSICA:
- Música per a nadons.
- Llenguatge musical.
- Instruments: piano, violí, flauta travessera, bateria, guitarra i combo.



Portes obertes

Diumenge 19 de març del 2017 de 12h a 14h.

Visites personalitzades per veure el dia a dia de la nostra escola.

Contacte

Telèfon: 938300348

Web: http://moia.escolapia.cat/

Email: moia@escolapia.cat

Adreça

Avinguda de l'Escola Pia 15
08180 MOIÀ

Escoles

  • Filtra segons els estudis:

Escola Pia
Balaguer

102

balaguer@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Balmes

88

balmes@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Calassanci

91

calassanci@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Luz Casanova

94

luzcasanova@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Nostra Senyora

96

nostrasenyora@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Sant Antoni

98

santantoni@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Sarrià

100

infosarria@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Caldes de Montbui

33

caldes@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Calella

104

calella@calella.epiaedu.cat

+info

Escola Pia
Granollers

106

granollers@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Igualada

108

igualada@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Mataró

110

mataro@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Moià

112

moia@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Olot

114

olot@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Sabadell

116

sabadell@sabadell.epiaedu.cat

+info

Escola Pia
Salt

118

salt@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Sitges

120

sitges@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Tàrrega

122

tarrega@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Terrassa

124

terrassa@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Vilanova i la Geltrú

126

vilanova@escolapia.cat

+info