Dels 0 als 16flecha-0-16

A partir dels 16flecha-mes-16

SUMMEM flecha-SUMMEM

Etapes Educatives

La Llar, I'Educació Infantil, la Primària i l'ESO són els principals trams educatius que donaran a l'alumnat la formació integral que contribueixi al seu creixement personal i intel.lectual, que el faci competent per treballar cooperativament i que el capaciti per resoldre els reptes que trobarà en el seu futur més immediat.

BATXILLERAT

Etapa clau per a definir la personalitat humana i acadèmica de l’alumnat, donant-li les eines per ser responsable, crític, autònom, poder entendre la societat i millorar-la.
Més informació

FP

Capacitem l’alumnat per a l’exercici qualificat de les diferents professions, l’accés a l’ocupació i la participació activa en la vida social, cultural i econòmica.
Més informació

Site

Un projecte pedagògic que dóna respostes educatives reals a un món en canvi constant.
Un projecte pedagògic per construir una escola on totes les persones aprenguem a aprendre i aprenguem a conviure.
Per saber més sobre el "Projecte per a la Interdisiciplinarietat a l'Aula" que estem implementant a l'Escola Pia clica aquí.

Escola Pia - Granollers

Vols més informació o concertar visita?

Vine a conèixer l'escola de més a prop i el nostre compromís amb l'educació.

Vull concertar visita

Qui som

Aprendre i conviure: hi som per acompanyar persones a créixer lliures, autònomes , crítiques i compromeses en la construcció d'un món més just. Hem encetat un camí que ens permet donar respostes educatives reals als reptes que planteja la societat del segle XXI. I ho fem amb l'adequació i ampliació dels espais i instal·lacions del nostre centre d'acord amb les darreres tendències pedagògiques.

Estudis

Infantil
Primària
ESO
Batxillerat
FP

El nostre valor

Més de 2.000 m2 més d'espais nous a estrenar el curs 2017-18; projecte Summem; desdoblaments i racons de treball; treball per projectes; atenció a la diversitat; servei psicopedagògic; plans individualitzats.
Primària musical; mediateca; projecte TIC; educació emocional, social i interior; equip psicopedagògic; hores de speaking.
Secundària musical; intercanvis i estades a Anglaterra i França; Projecte TIC i 1x1; projecte Summem; Batxillerat amb orientació i seguiment personalitzat; simulació d'empreses; robòtica; contacte amb universitats; anglès i francès.
CFGS únic a Espanya especialitzat en videojocs i oci digital; productora; convenis amb empreses.
Servei d'acollida matinal; cuina i menjador nous d'aquest any

Portes obertes

Dijous, 2 de març. 20.00 h. Primera reunió informativa per a Educació infantil i primària. Edifici de l'avda Sant Esteve, 14.

Dissabte, 4 de març. 11.00-13.30 h. Jornada de Portes Obertes d'Educació Infantil i Primària. Edifici de l'avda Sant Esteve,14.

Dimarts, 7 de març. 20.00 h. Segona reunió informativa per a Educació infantil i primària. Edifici de l'avda Sant Esteve, 14.

Dimecres, 8 de març. 19.00 h. Reunió informativa per a ESO i visita a l'escola. Edifici del carrer Guayaquil, 54.

Contacte

Telèfon: 938793400

Web: http://granollers.escolapia.cat/

Email: granollers@escolapia.cat

Adreça

Educació Infantil i Educació Primària
Sant Esteve, 14
Tel. 938 793 400
Fax 938 793 318

Secundària, Batxillerats i Formació Professional
Guayaquil, 54
Tel. 938 794 314
Fax 938 790 061

Escoles

  • Filtra segons els estudis:

Escola Pia
Balaguer

102

balaguer@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Balmes

88

balmes@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Calassanci

91

calassanci@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Luz Casanova

94

luzcasanova@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Nostra Senyora

96

nostrasenyora@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Sant Antoni

98

santantoni@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Sarrià

100

infosarria@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Caldes de Montbui

33

caldes@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Calella

104

calella@calella.epiaedu.cat

+info

Escola Pia
Granollers

106

granollers@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Igualada

108

igualada@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Mataró

110

mataro@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Moià

112

moia@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Olot

114

olot@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Sabadell

116

sabadell@sabadell.epiaedu.cat

+info

Escola Pia
Salt

118

salt@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Sitges

120

sitges@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Tàrrega

122

tarrega@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Terrassa

124

terrassa@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Vilanova i la Geltrú

126

vilanova@escolapia.cat

+info