Dels 0 als 16

A partir dels 16

SUMMEM

Etapes Educatives

La Llar, I'Educació Infantil, la Primària i l'ESO són els principals trams educatius que donaran a l'alumnat la formació integral que contribueixi al seu creixement personal i intel.lectual, que el faci competent per treballar cooperativament i que el capaciti per resoldre els reptes que trobarà en el seu futur més immediat.

BATXILLERAT

Etapa clau per a definir la personalitat humana i acadèmica de l’alumnat, donant-li les eines per ser responsable, crític, autònom, poder entendre la societat i millorar-la.
Més informació

FP

Capacitem l’alumnat per a l’exercici qualificat de les diferents professions, l’accés a l’ocupació i la participació activa en la vida social, cultural i econòmica.
Més informació

Site

Un projecte pedagògic que dóna respostes educatives reals a un món en canvi constant.
Un projecte pedagògic per construir una escola on totes les persones aprenguem a aprendre i aprenguem a conviure.
Per saber més sobre el "Projecte per a la Interdisiciplinarietat a l'Aula" que estem implementant a l'Escola Pia clica aquí.

Escola Pia - Calella

Vols més informació o concertar visita?

Vine a conèixer l'escola de més a prop i el nostre compromís amb l'educació.

Qui som

Som un equip professional consolidat que lidera un dels projectes d’innovació pedagògica més rellevants per la societat del segle XXI: el SUMMEM. Acompanyem els alumnes des d’un projecte d’Educació Emocional que permet personalitzar l’aprenentatge atenent a les diferents necessitats dels alumnes. Oferim visites personalitzades dins l'horari escolar per veure l'escola en funcionament. No dubteu en concertar visita.

Estudis

Infantil
Primària
ESO
Batxillerat

El nostre valor

Acompanyem el nostre alumnat i les seves famílies. Personalitzem el seu aprenentatge durant l'etapa de formació per potenciar competències, actituds i habilitats.

Portes obertes

17 de març d'11 a 13:30h. Per Educació Infantil, ESO i Batxillerat.
Oferim visites personalitzades dins l'horari escolar per veure l'escola en funcionament. No dubteu en concertar visita.

Contacte

Telèfon: 937660671

Web: http://calella.escolapia.cat/contacte

Email: calella@calella.epiaedu.cat

Adreça

EDIFICI D'INFANTIL I PRIMÀRIA
C/ Sant Pere, 120
EDIFICI DE SECUNDÀRIA I BATXILLERAT
C/ Jovara, 39

Escoles

  • Filtra segons els estudis:

Escola Pia
Balaguer

102

balaguer@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Balmes

88

balmes@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Calassanci

91

calassanci@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Luz Casanova

94

luzcasanova@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Nostra Senyora

96

nostrasenyora@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Sant Antoni

98

santantoni@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Sarrià

100

infosarria@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Caldes de Montbui

33

caldes@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Calella

104

calella@calella.epiaedu.cat

+info

Escola Pia
Granollers

106

granollers@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Igualada

108

secretaria.igualada@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Mataró

110

mataro@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Moià

112

moia@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Olot

114

olot@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Sabadell

116

sabadell@sabadell.epiaedu.cat

+info

Escola Pia
Salt

118

salt@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Sitges

120

sitges@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Tàrrega

122

tarrega@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Terrassa

124

terrassa@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Vilanova i la Geltrú

126

vilanova@escolapia.cat

+info