Dels 0 als 16

A partir dels 16

SUMMEM

Etapes Educatives

La Llar, I'Educació Infantil, la Primària i l'ESO són els principals trams educatius que donaran a l'alumnat la formació integral que contribueixi al seu creixement personal i intel.lectual, que el faci competent per treballar cooperativament i que el capaciti per resoldre els reptes que trobarà en el seu futur més immediat.

BATXILLERAT

Etapa clau per a definir la personalitat humana i acadèmica de l’alumnat, donant-li les eines per ser responsable, crític, autònom, poder entendre la societat i millorar-la.
Més informació

FP

Capacitem l’alumnat per a l’exercici qualificat de les diferents professions, l’accés a l’ocupació i la participació activa en la vida social, cultural i econòmica.
Més informació

Site

Un projecte pedagògic que dóna respostes educatives reals a un món en canvi constant.
Un projecte pedagògic per construir una escola on totes les persones aprenguem a aprendre i aprenguem a conviure.
Per saber més sobre el "Projecte per a la Interdisiciplinarietat a l'Aula" que estem implementant a l'Escola Pia clica aquí.

Escola Pia - Caldes de Montbui

Vols més informació o concertar visita?

Vine a conèixer l'escola de més a prop i el nostre compromís amb l'educació.

Qui som

Aprendre i conviure: hi som per acompanyar persones a créixer lliures, autònomes, crítiques i compromeses en la construcció d'un món més just. Volem donar respostes educatives reals als reptes que planteja la nostra societat.
Després de més de 100 anys d'història, l'Escola Pia de Caldes és una escola innovadora i amb unes instal·lacions que donen resposta a les necessitats educatives i de serveis.

Estudis

Infantil
Primària
ESO
Batxillerat. MOdalitats: Salut, Científic, Social i Humanístic.
Cicle Formatiu GM Cures Auxiliar d'Infermeria

El nostre valor

INFANTIL:
50% de l'horari amb el projecte SUMMEM de treball Interdisciplinari,
Educació Emocional, Robòtica, Projecte Millora de la llengua anglesa amb professorat nadiu,
Treball per espais, Servei psicopedagògic i Logopèdia, Plataforma Educativa.
PRIMÀRIA I ESO:
25% de l'horari amb el projecte SUMMEM de treball Interdisciplinari, Educació Emocional, Robòtica, Projecte Millora de la llengua anglesa amb professorat nadiu, Servei psicopedagògic. Plataforma Educativa.
BATXILLERAT:
Tutoria personal, Orientació Professionalitzadora, Acreditacions idiomes, Col·laboracions amb institucions universitàries. Entorn Virtual d'Aprenentatge. Plataforma
FP: Tutoria personal, Formació a la mateixa empresa, Entorn Virtual d'Aprenentatge. Plataforma Educativa.

Portes obertes

PORTES OBERTES PER A TOTES LES ETAPES
DISSABTE 9 de març 2019 de 10 a 13 h: Infantil, Primària, ESO, Grau Mitjà, Batxillerat i CFGM.

TASTA L'ESCOLA (INFANTIL I PRIMÀRIA)
DIVENDRES 22 de març del 2019. De 3 a 5 de la tarda. (Cal fer inscripció)

ALTRES XERRADES INFORMATIVES
7 de març. 8 del vespre ESO. Entrada Av. Pi i Margall 157

També realitzem Visites Personalitzades (cita prèvia)

Contacte

Telèfon: 938650333

Web: http://caldes.escolapia.cat/

Email: caldes@escolapia.cat

Adreça

EDUCACIÓ INFANTIL I PRIMÀRIA
Av. Josep Fontcuberta, 166

ESO, BATXILLERAT I CICLE
Av. Pi i Margall, 157

Escoles

  • Filtra segons els estudis:

Escola Pia
Balaguer

102

balaguer@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Balmes

88

balmes@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Calassanci

91

calassanci@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Luz Casanova

94

luzcasanova@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Nostra Senyora

96

nostrasenyora@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Sant Antoni

98

santantoni@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Sarrià

100

infosarria@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Caldes de Montbui

33

caldes@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Calella

104

calella@calella.epiaedu.cat

+info

Escola Pia
Granollers

106

granollers@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Igualada

108

secretaria.igualada@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Mataró

110

mataro@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Moià

112

moia@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Olot

114

olot@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Sabadell

116

sabadell@sabadell.epiaedu.cat

+info

Escola Pia
Salt

118

salt@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Sitges

120

sitges@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Tàrrega

122

tarrega@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Terrassa

124

terrassa@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Vilanova i la Geltrú

126

vilanova@escolapia.cat

+info