Dels 0 als 16flecha-0-16

A partir dels 16flecha-mes-16

SUMMEM flecha-SUMMEM

Etapes Educatives

La Llar, I'Educació Infantil, la Primària i l'ESO són els principals trams educatius que donaran a l'alumnat la formació integral que contribueixi al seu creixement personal i intel.lectual, que el faci competent per treballar cooperativament i que el capaciti per resoldre els reptes que trobarà en el seu futur més immediat.

BATXILLERAT

Etapa clau per a definir la personalitat humana i acadèmica de l’alumnat, donant-li les eines per ser responsable, crític, autònom, poder entendre la societat i millorar-la.
Més informació

FP

Capacitem l’alumnat per a l’exercici qualificat de les diferents professions, l’accés a l’ocupació i la participació activa en la vida social, cultural i econòmica.
Més informació

Site

Un projecte pedagògic que dóna respostes educatives reals a un món en canvi constant.
Un projecte pedagògic per construir una escola on totes les persones aprenguem a aprendre i aprenguem a conviure.
Per saber més sobre el "Projecte per a la Interdisiciplinarietat a l'Aula" que estem implementant a l'Escola Pia clica aquí.

Escola Pia - BCN - Sarrià

Vols més informació o concertar visita?

Vine a conèixer l'escola de més a prop i el nostre compromís amb l'educació.

Vull concertar visita

Qui som

L’Escola Pia Sarrià-Calassanç és una de les vint escoles de l’Escola Pia de Catalunya. Fundada el 1894, compta amb més de cent anys de trajectòria educativa i docent. L’Escola té concertats tots els nivells, des de P3 fins a segon de batxillerat, i ofereix també, en règim privat, cicles formatius de grau mitjà i superior d’esports. Com a escola cristiana, promovem la inclusivitat i la potenciació del treball en valors a l’aula des de totes les etapes i dins del nostre projecte educatiu.

Els trets característics de l’Escola Pia Sarrià-Calassanç són: el model inclusiu d’escola oberta a tothom, l’educació en valors, l’educació emocional, el seguiment personalitzat, l’aprenentatge cooperatiu i experimental i la promoció de la responsabilitat i la presa de decisions del nostre alumnat.

També destaquem l’aplicació de les TIC-TAC en l’àmbit de l’ensenyament i el pla de llengües estrangeres, que preveu les matèries impartides en anglès (AICLE) i mesures per fer-ne més eficaç l’aprenentatge com les hores de conversa amb professorat nadiu, el desdoblament de grups i la participació en projectes escolars d’abast europeu amb estades i intercanvis a l’estranger en anglès, francès i alemany.

Estudis

Educació infantil
Educació primària
ESO
Batxillerat (científic-tecnològic, humanitats i socials i artístic)
Formació professional d’esports

El nostre valor

Formació en valors
Educació emocional, social i interior
Innovació metodològica: SUMMEM
Primària musical (en conveni amb el Conservatori del Liceu)
Batxillerat dual
Llengües estrangeres (anglès, francès i alemany)
Estades i intercanvis internacionals
Servei d’atenció psicopedagògica i logopedia
Cuina propia amb atenció a les al·lèrgies i intoleràncies alimentàries
Servei de transport escolar a Barcelona, El Prat de Llobregat i Sant Cugat del Vallès
Servei d’acollida gratuït (matí i tarda)
Natació setmanal (en piscina pròpia)
Hort, bosc i aula de natura
Extensa i variada oferta d’activitats extraescolars
Casal d’estiu (juliol i setembre)

Portes obertes

Dissabte 3 de febrer, de 9.30 a 13.30 h: Educació Infantil, Educació Primària, ESO i Batxillerat.

Dissabte 10 de març, de 9.30 a 13.30 h: Educació Infantil, Educació Primària, ESO i Batxillerat.

Contacte

Telèfon: 932120908

Web: http://sarria.escolapia.cat/

Email: infosarria@escolapia.cat

Adreça

c/ Immaculada, 25–35 – 08017 Barcelona

Escoles

  • Filtra segons els estudis:

Escola Pia
Balaguer

102

balaguer@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN – Luz Casanova

94

luzcasanova@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Balmes

88

balmes@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Calassanci

91

calassanci@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Nostra Senyora

96

nostrasenyora@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Sant Antoni

98

santantoni@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Sarrià

100

infosarria@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Caldes de Montbui

33

caldes@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Calella

104

calella@calella.epiaedu.cat

+info

Escola Pia
Granollers

106

granollers@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Igualada

108

igualada@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Mataró

110

mataro@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Moià

112

moia@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Olot

114

olot@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Sabadell

116

sabadell@sabadell.epiaedu.cat

+info

Escola Pia
Salt

118

salt@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Sitges

120

sitges@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Tàrrega

122

tarrega@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Terrassa

124

terrassa@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Vilanova i la Geltrú

126

vilanova@escolapia.cat

+info