Dels 0 als 16flecha-0-16

A partir dels 16flecha-mes-16

SUMMEM flecha-SUMMEM

Etapes Educatives

La Llar, I'Educació Infantil, la Primària i l'ESO són els principals trams educatius que donaran a l'alumnat la formació integral que contribueixi al seu creixement personal i intel.lectual, que el faci competent per treballar cooperativament i que el capaciti per resoldre els reptes que trobarà en el seu futur més immediat.

BATXILLERAT

Etapa clau per a definir la personalitat humana i acadèmica de l’alumnat, donant-li les eines per ser responsable, crític, autònom, poder entendre la societat i millorar-la.
Més informació

FP

Capacitem l’alumnat per a l’exercici qualificat de les diferents professions, l’accés a l’ocupació i la participació activa en la vida social, cultural i econòmica.
Més informació

Site

Un projecte pedagògic que dóna respostes educatives reals a un món en canvi constant.
Un projecte pedagògic per construir una escola on totes les persones aprenguem a aprendre i aprenguem a conviure.
Per saber més sobre el "Projecte per a la Interdisiciplinarietat a l'Aula" que estem implementant a l'Escola Pia clica aquí.

Escola Pia - BCN - Sant Antoni

Vols més informació o concertar visita?

Vine a conèixer l'escola de més a prop i el nostre compromís amb l'educació.

Vull concertar visita

Qui som

Des de fa més de 200 anys, l'Escola Pia Sant Antoni està compromesa en la transformació de la nostra societat, preparant el futur d'infants i joves, tot creixent com a persones.

Estudis

Infantil
Primària
ESO
Batxillerat
FP

El nostre valor

INFANTIL: Atenció individualitzada - Participació de les famílies.
PRIMÀRIA: Itineraris d'aprenentatge.
ESO: Projecte de ciències - Projecte de llengües propi - Projecte de diversificació.
BATXILLERAT: Concertat, amb diversos itineraris flexibles. APS.
FP (Educació Infantil, PFI, FOAP): Personalització de l'aprenentatge.
Casal de Joves Calassanç: Educació en el lleure, esports i cultural.
Casal - Centre socioeducatiu.

Portes obertes

Dimecres, 1 de març per Infantil de 9:30h a 12 i 15:30h a 16:30h.
Dijous, 2 de març per Infantil de 17:30h a 19:00h.

Dissabte, 4 de març de 2017 de 10h a 13:30h: Un tomb per l’Escola.

Dimecres, 26 d'abril per a Batxillerat i FP.

Per més informació, visita'ns a la web

Contacte

Telèfon: 934410605

Web: http://santantoni.escolapia.cat/

Email: santantoni@escolapia.cat

Adreça

Ronda Sant Pau 72
08001 Barcelona

Escoles

  • Filtra segons els estudis:

Escola Pia
Balaguer

102

balaguer@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Balmes

88

balmes@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Calassanci

91

calassanci@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Luz Casanova

94

luzcasanova@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Nostra Senyora

96

nostrasenyora@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Sant Antoni

98

santantoni@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Sarrià

100

infosarria@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Caldes de Montbui

33

caldes@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Calella

104

calella@calella.epiaedu.cat

+info

Escola Pia
Granollers

106

granollers@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Igualada

108

igualada@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Mataró

110

mataro@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Moià

112

moia@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Olot

114

olot@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Sabadell

116

sabadell@sabadell.epiaedu.cat

+info

Escola Pia
Salt

118

salt@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Sitges

120

sitges@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Tàrrega

122

tarrega@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Terrassa

124

terrassa@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Vilanova i la Geltrú

126

vilanova@escolapia.cat

+info