Dels 0 als 16flecha-0-16

A partir dels 16flecha-mes-16

SUMMEM flecha-SUMMEM

Etapes Educatives

La Llar, I'Educació Infantil, la Primària i l'ESO són els principals trams educatius que donaran a l'alumnat la formació integral que contribueixi al seu creixement personal i intel.lectual, que el faci competent per treballar cooperativament i que el capaciti per resoldre els reptes que trobarà en el seu futur més immediat.

BATXILLERAT

Etapa clau per a definir la personalitat humana i acadèmica de l’alumnat, donant-li les eines per ser responsable, crític, autònom, poder entendre la societat i millorar-la.
Més informació

FP

Capacitem l’alumnat per a l’exercici qualificat de les diferents professions, l’accés a l’ocupació i la participació activa en la vida social, cultural i econòmica.
Més informació

Site

Un projecte pedagògic que dóna respostes educatives reals a un món en canvi constant.
Un projecte pedagògic per construir una escola on totes les persones aprenguem a aprendre i aprenguem a conviure.
Per saber més sobre el "Projecte per a la Interdisiciplinarietat a l'Aula" que estem implementant a l'Escola Pia clica aquí.

Escola Pia - BCN - Nostra Senyora

Vols més informació o concertar visita?

Vine a conèixer l'escola de més a prop i el nostre compromís amb l'educació.

Vull concertar visita

Qui som

Som una Escola de Secundària al Centre de Barcelona amb expertesa en adolescents i joves, que vetlla per una atenció, orientació i seguiment personals de l’estudiant. Una escola que promou la innovació educativa i els projectes internacionals. Una escola que ofereix diversitat d’itineraris d’aprenentatge per fer de cada persona un projecte vital i professional. Una escola per a la descoberta del teu talent.

Estudis

ESO: 2 línies. SUMMEM x la Interdisciplinarietat a l'aula. Ciència i Art experimentals.

BATXILLERAT: 5 línies. Les 3 modalitats i 11 itineraris diferents -Arts Plàstiques, Arts Escèniques (col·laboració amb l'Escola MEMORY), Audiovisual (col·laboració amb l'ESCAC), Ciències, Ciències mediambientals, Tecnològic, Tècnic Químic, Jurídic, Empresarial, Humanístic i Lingüístic.

FP: 7 grups. CFGM Cures auxiliars d'infermeria. CFGS Laboratori Clínic i Biomèdic. CFGS Animació 3D amb efectes especials per al cinema (ESCAC).

Escola d'Adults: Auxiliar de veterinària (IDEA), Prova d'accés CFGS (majors 18 anys), Curs obtenció ESO.

El nostre valor

Projecte SUMMEM.
Projecte Ciència i Art experimentals.
Projecte ENGLISH IN PROGRESS, projectes internacionals,
Projecte TIC-TAC.
Projecte T-Recerca.
Projecte d'Estades pràctiques en empreses.
Acompanyament a l'alumne. Proximitat i projecte individual. Creixement personal.
Orientació acadèmica i professional.
Qualitat i Professionalitat.

Portes obertes

28 de gener 2017 de 10:00 a 13:00h: ESO, BATXILLERAT i FP.
11 de març 2017 de 10:00 a 13:00h: ESO, BATXILLERAT i FP.
13 de maig 2017 de 10:00 a 13:00h: BATXILLERAT, FP


Podeu inscriure-us a la propera sessió informativa i a les portes obertes a través de la nostra web http://nostrasenyora.escolapia.cat/

Contacte

Telèfon: 934881166

Web: http://nostrasenyora.escolapia.cat/

Email: nostrasenyora@escolapia.cat

Adreça

Diputació, 277
08007 Barcelona

Escoles

  • Filtra segons els estudis:

Escola Pia
Balaguer

102

balaguer@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Balmes

88

balmes@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Calassanci

91

calassanci@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Luz Casanova

94

luzcasanova@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Nostra Senyora

96

nostrasenyora@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Sant Antoni

98

santantoni@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Sarrià

100

infosarria@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Caldes de Montbui

33

caldes@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Calella

104

calella@calella.epiaedu.cat

+info

Escola Pia
Granollers

106

granollers@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Igualada

108

igualada@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Mataró

110

mataro@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Moià

112

moia@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Olot

114

olot@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Sabadell

116

sabadell@sabadell.epiaedu.cat

+info

Escola Pia
Salt

118

salt@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Sitges

120

sitges@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Tàrrega

122

tarrega@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Terrassa

124

terrassa@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Vilanova i la Geltrú

126

vilanova@escolapia.cat

+info