Dels 0 als 16flecha-0-16

A partir dels 16flecha-mes-16

SUMMEM flecha-SUMMEM

Etapes Educatives

La Llar, I'Educació Infantil, la Primària i l'ESO són els principals trams educatius que donaran a l'alumnat la formació integral que contribueixi al seu creixement personal i intel.lectual, que el faci competent per treballar cooperativament i que el capaciti per resoldre els reptes que trobarà en el seu futur més immediat.

BATXILLERAT

Etapa clau per a definir la personalitat humana i acadèmica de l’alumnat, donant-li les eines per ser responsable, crític, autònom, poder entendre la societat i millorar-la.
Més informació

FP

Capacitem l’alumnat per a l’exercici qualificat de les diferents professions, l’accés a l’ocupació i la participació activa en la vida social, cultural i econòmica.
Més informació

Site

Un projecte pedagògic que dóna respostes educatives reals a un món en canvi constant.
Un projecte pedagògic per construir una escola on totes les persones aprenguem a aprendre i aprenguem a conviure.
Per saber més sobre el "Projecte per a la Interdisiciplinarietat a l'Aula" que estem implementant a l'Escola Pia clica aquí.

Escola Pia - BCN - Luz Casanova

Vols més informació o concertar visita?

Vine a conèixer l'escola de més a prop i el nostre compromís amb l'educació.

Vull concertar visita

Qui som

A l'Escola Pia Luz Casanova fem de l’alumnat e centre de la nostra pràctica, són els protagonistes del procés d’aprenentatge. Totes les nostres accions i decisions tenen en compte el creixement i la millora personal i acadèmica d’aquests.

Som Escola Oberta, Acollidora, Innovadora Participativa, Arrelada i Transformadora.

Estudis

Infantil (infants de 3 a 6 anys)
Primària (nens i nenes de 6 a 12 anys)
ESO (joves de 12 a 16 anys)

El nostre valor

L’equip docent destaca per la seva implicació en l’acompanyament en en tots els àmbits de l’aprenentatge. Des de la professionalitat, vetllem per la cura i la seguretat de tots els membres de la comunitat educativa.

El nostre estil metodològic ens porta a treballar les múltiples Intel·ligències, desenvolupant les competències per tal que cada infant descobreixi les pròpies capacitats i potencii les seves habilitats.

Des de l’Escola ens impliquem en els projectes que es presenten des del barri per a fer del nostre centre un espai més del teixit social de la ciutat.

Portes obertes

Diumenge 25 de febrer a les 11:00 h.

Dimarts 27 de febre de les 15:30 a les 16:45 h.

Dimarts 7 de març a les 17:00 h. Festa infantil - Descoberta de l'escola

Visites personalitzades en horari lectiu.
(Contacta'ns al 93.359.61.81 o bé a l'adreça luzcasanova@escolapia.cat)

Contacte

Telèfon: 93.359.61.81

Web: http://luzcasanova.escolapia.cat/

Email: luzcasanova@escolapia.cat

Adreça

ESCOLA PIA LUZ CASANOVA
C/ Almansa, 52-54
08042 Barcelona

Escoles

  • Filtra segons els estudis:

Escola Pia
Balaguer

102

balaguer@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN – Luz Casanova

94

luzcasanova@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Balmes

88

balmes@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Calassanci

91

calassanci@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Nostra Senyora

96

nostrasenyora@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Sant Antoni

98

santantoni@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Sarrià

100

infosarria@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Caldes de Montbui

33

caldes@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Calella

104

calella@calella.epiaedu.cat

+info

Escola Pia
Granollers

106

granollers@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Igualada

108

igualada@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Mataró

110

mataro@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Moià

112

moia@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Olot

114

olot@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Sabadell

116

sabadell@sabadell.epiaedu.cat

+info

Escola Pia
Salt

118

salt@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Sitges

120

sitges@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Tàrrega

122

tarrega@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Terrassa

124

terrassa@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Vilanova i la Geltrú

126

vilanova@escolapia.cat

+info