Dels 0 als 16flecha-0-16

A partir dels 16flecha-mes-16

SUMMEM flecha-SUMMEM

Etapes Educatives

La Llar, I'Educació Infantil, la Primària i l'ESO són els principals trams educatius que donaran a l'alumnat la formació integral que contribueixi al seu creixement personal i intel.lectual, que el faci competent per treballar cooperativament i que el capaciti per resoldre els reptes que trobarà en el seu futur més immediat.

BATXILLERAT

Etapa clau per a definir la personalitat humana i acadèmica de l’alumnat, donant-li les eines per ser responsable, crític, autònom, poder entendre la societat i millorar-la.
Més informació

FP

Capacitem l’alumnat per a l’exercici qualificat de les diferents professions, l’accés a l’ocupació i la participació activa en la vida social, cultural i econòmica.
Més informació

Site

Un projecte pedagògic que dóna respostes educatives reals a un món en canvi constant.
Un projecte pedagògic per construir una escola on totes les persones aprenguem a aprendre i aprenguem a conviure.
Per saber més sobre el "Projecte per a la Interdisiciplinarietat a l'Aula" que estem implementant a l'Escola Pia clica aquí.

Escola Pia - BCN - Calassanci

Vols més informació o concertar visita?

Vine a conèixer l'escola de més a prop i el nostre compromís amb l'educació.

Vull concertar visita

Qui som

L'Escola Pia Calassanci és una entitat amb una llarga experiència en el Tercer Sector, especialitzant-nos en la formació de joves en mecànica de bicicletes, cambrers i en els processos de recerca de feina.

Estudis

PFI de Bicicletes
PFI d'Hosteleria
Itineraris Formatius
Programa InJove

El nostre valor

Personalització de la formació a cada un dels seus alumnes.
Seguiment individual, tant acadèmic, professional o personal.
Contacte constant amb el món laboral i social de l'entorn.

Portes obertes

Visites personalitzades abans de l'inici dels diferents cursos.

Contacte

Telèfon: 93.319.32.54

Web: http://calassanci.escolapia.cat/

Email: calassanci@escolapia.cat

Adreça

Carrer Sant Antoni Abat, 54
08001 Barcelona

Al costat del metro de Sant Antoni L2

Escoles

  • Filtra segons els estudis:

Escola Pia
Balaguer

102

balaguer@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Balmes

88

balmes@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Calassanci

91

calassanci@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Luz Casanova

94

luzcasanova@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Nostra Senyora

96

nostrasenyora@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Sant Antoni

98

santantoni@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Sarrià

100

infosarria@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Caldes de Montbui

33

caldes@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Calella

104

calella@calella.epiaedu.cat

+info

Escola Pia
Granollers

106

granollers@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Igualada

108

igualada@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Mataró

110

mataro@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Moià

112

moia@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Olot

114

olot@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Sabadell

116

sabadell@sabadell.epiaedu.cat

+info

Escola Pia
Salt

118

salt@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Sitges

120

sitges@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Tàrrega

122

tarrega@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Terrassa

124

terrassa@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Vilanova i la Geltrú

126

vilanova@escolapia.cat

+info