Dels 0 als 16flecha-0-16

A partir dels 16flecha-mes-16

SUMMEM flecha-SUMMEM

Etapes Educatives

La Llar, I'Educació Infantil, la Primària i l'ESO són els principals trams educatius que donaran a l'alumnat la formació integral que contribueixi al seu creixement personal i intel.lectual, que el faci competent per treballar cooperativament i que el capaciti per resoldre els reptes que trobarà en el seu futur més immediat.

LLAR

Aquest és el primer tram educatiu d’un recorregut molt llarg. Caldrà, doncs, treballar per posar unes bones bases, unes sòlides arrels que possibilitin a l’infant desenvolupar totes les seves capacitats d’una forma motivadora, alhora efectiva i enriquidora.

INFANTIL

L’educació infantil és el segon tram educatiu que consta de tres cursos i agrupa els alumnes de 3 a 6 anys. Al llarg de l’etapa de l’educació infantil els infants hauran d’anar desenvolupant les capacitats a l’entorn dels eixos següents: aprendre a ser i actuar d’una manera cada vegada més autònoma, a pensar i a comunicar, a descobrir i tenir iniciativa i a conviure i habitar el món.

PRIMÀRIA

Aquesta és l’etapa més llarga del sistema educatiu obligatori. Els sis cursos de l’Educació Primària, dels 6 als 12 anys estan dividits en tres cicles: inicial, mitjà i superior de dos anys de durada cadascun. Els seus objectius es basen en la formació integral que ha de permetre als infants superar amb èxit les etapes posteriors, aplicant noves metodologies i amb un equip de mestres il·lusionat i amb un esperit innovador.

ESO

L’Educació Secundària Obligatòria és la darrera etapa del sistema educatiu obligatori. Comprèn quatre cursos acadèmics que es cursen normalment entre els 12 i els 16 anys. L’objectiu principal de l’ESO és que tots els alumnes assoleixin aquelles competències bàsiques que els possibilitaran el seu desenvolupament acadèmic, personal i social.

BATXILLERAT

Etapa clau per a definir la personalitat humana i acadèmica de l’alumnat, donant-li les eines per ser responsable, crític, autònom, poder entendre la societat i millorar-la.
Més informació

FP

Capacitem l’alumnat per a l’exercici qualificat de les diferents professions, l’accés a l’ocupació i la participació activa en la vida social, cultural i econòmica.
Més informació

Site

Un projecte pedagògic que dóna respostes educatives reals a un món en canvi constant.
Un projecte pedagògic per construir una escola on totes les persones aprenguem a aprendre i aprenguem a conviure.
Per saber més sobre el "Projecte per a la Interdisiciplinarietat a l'Aula" que estem implementant a l'Escola Pia clica aquí.

Vols més informació o concertar visita?

Vine a conèixer l'escola de més a prop i el nostre compromís amb l'educació.

Vull concertar visita

Escoles

  • Filtra segons els estudis:

Escola Pia
Balaguer

102

balaguer@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Balmes

88

balmes@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Calassanci

91

calassanci@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Luz Casanova

94

luzcasanova@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Nostra Senyora

96

nostrasenyora@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Sant Antoni

98

santantoni@escolapia.cat

+info

Escola Pia
BCN-Sarrià

100

infosarria@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Caldes de Montbui

33

caldes@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Calella

104

calella@calella.epiaedu.cat

+info

Escola Pia
Granollers

106

granollers@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Igualada

108

igualada@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Mataró

110

mataro@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Moià

112

moia@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Olot

114

olot@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Sabadell

116

sabadell@sabadell.epiaedu.cat

+info

Escola Pia
Salt

118

salt@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Sitges

120

sitges@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Tàrrega

122

tarrega@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Terrassa

124

terrassa@escolapia.cat

+info

Escola Pia
Vilanova i la Geltrú

126

vilanova@escolapia.cat

+info